Green Day Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Green Day Turkey

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Umut Kaya

2 posters
YazarMesaj
Billie.D
Moderatör
Moderatör
Billie.D

Teşekkür : 2

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:
Umut Kaya Left_bar_bleue0/0Umut Kaya Empty_bar_bleue  (0/0)
GreenDAy: Billie.D

Umut Kaya Empty
MesajKonu: Umut Kaya   Umut Kaya Icon_minitimePaz Kas. 21, 2010 9:17 am

Umut Kaya Umut+Kaya+18367251

UMUT KAYA

Umut Kaya, müzik hayatına lise orkestrasında davul çalarak başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümünde öğrenim gördü. İzmir�de Türkçe canlı müzik geleneğini başlatan Detone isimli grubuyla kısa zamanda hem cover parçalarla, hem de kendi parçalarıyla ün kazandı. Bornova marşı olarak ta bilinen parçalarıyla grubu Detone ile birlikte bir çok üniversite şenliklerinde, festivallerde ve barlarda performans sergiledi. Detone ile birlikte 2007�de gerçekleşen 12. Roxy Muzik Günleri�nde özel ödüle layık görüldü. Umut Kaya�nin aynı zamanda Benim Annem Bir Melek dizisinin jenerik müziğinde imzasi bulunmakta.

Umut Kaya 2008 yılının aralık ayında yayınladığı ilk solo albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıktı. Albümde yer alan 10 parçanın söz ve müzikleri kendisine ait olan Umut Kaya (Mevsimler Geçerken;Yanıma Yataydı söz: Umut Kaya-Barış Karaduman) Albümünün ilk video klibini İlkay Nişancı yönetmenliğinde mevsimler geçerken isimli parçasına çekti. Bu video klibi ile müzik kanallarında haftalarca bir numara kaldı. Albümün 2. Video calışmasını 2009 yılının nisan ayında Mor Yazma isimli şarkıya çeken Umut Kaya, Office Project
tarafından animasyon olarak hazırlanan Mor Yazma videosu ile müzik kanallarında bir numaraya kadar yükseldi. Umut kaya ilk albümünün konserlerine devam etmektedir.

Ya sizi bilmem beğenmeyenlerde olabilir ama bu adamın şarkıları bana çok güzel geliyor :? Umut Kaya 74147
*biLLie*arMstroNg*
Dookie
Dookie
*biLLie*arMstroNg*

Teşekkür : 104

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:
GreenDAy: GreenDay

Umut Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Umut Kaya   Umut Kaya Icon_minitimeC.tesi Ocak 22, 2011 12:52 pm

Bir "Mevsimler Geçerken" bir "Mor Yazma" ... Hangi sanatçının en az bu şarkıya değer (Umut Kayanın bütün şarkıları güzel tabi ama bu iki şarkıya bayılıyorum ben... Umut Kaya 153461 tabiki GREEN DAY hariçç.... Umut Kaya 74147 ) şarkısı var?? Çok başarılı bir sanatçı bence!!
Billie.D
Moderatör
Moderatör
Billie.D

Teşekkür : 2

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:
GreenDAy: Billie.D

Umut Kaya Empty
MesajKonu: Geri: Umut Kaya   Umut Kaya Icon_minitimeC.tesi Ocak 22, 2011 2:03 pm

Evet bende Mevsimler Geçerkenle tanıdım Umut Kaya'yı o günden beri çok severek dinlerim.Türk sanatçıların çoğunluğunda bir özentilik oluyor ama aradan Umut Kaya gibi sıyrılanlarda var. Umut Kaya 153461 gerçekten Mor Yazmayla Mevsimler Geçerken süper. Umut Kaya 153461

Umut Kaya
1 sayfadaki 1 sayfası