Green Day Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Green Day Turkey

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Manga

+7
.zqe
Rey Degan
castaway_gd
kakafb
f451
billie_joe
Mrs.Armstrong
11 posters
YazarMesaj
Mrs.Armstrong
39/Smooth
39/Smooth
Mrs.Armstrong

Teşekkür : -1

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:
Manga Left_bar_bleue0/0Manga Empty_bar_bleue  (0/0)
GreenDAy: GreenDay

Manga Empty
MesajKonu: Manga   Manga Icon_minitimePaz Ocak 31, 2010 11:01 am

Benimde çok büyük hayranı olduğum bir grup;

Grubun Tarihi;

2001 sonlarına doğru kurulan maNga grubunun hikayesi Yağmur Sarıgül “Yamyam”(Gitar)’ün barlarda “cover” parçaları yorumlayıp eğlendikleri gruptan ihraç edilmesiyle başladı. Yeni grubunda rock müzikle elektroniği, sert gitar riffleriyle rap vokalleri birleştirmek isteyen Yamyam öncelikle okuldan en yakın arkadaşı Orçun Şekerusta (Bas Gitar)’yı gruba dahil etti. Sonrasında Özgür Can Öney ( Davul), Efe Yılmaz (Turntable) ve Ferman Akgül (Vokal)’ün gruba dahil olmasıyla ilk kadro tamamlanmış oldu. Tarz olarak ise yeni yeni gönüllerini kaptırdıkları “nu metal” ve “hardcore” akımını benimsemişlerdi.
Albüm maceraları ise Eylül 2001 de Ferman’ın “Sing your Song” yarışmasına katılma fikriyle başladı. Orçun’un özel nedenlerden dolayı gruptan ayrılmak zorunda kalmasıyla Cem Bahtiyar (bas gitar) gruba dahil oldu ve maNga şu andaki yapısına kavuştu. Böylelikle beş ayrı karakteri, beş ayrı müzik zevkini ve beş ayrı duruşu sergileyen grup japon çizgi romanı geleneğinin ünlü ekolü olan maNga ismiyle uzun yıllar sürecek albüm hayali için yola çıkmış oldu.
İlk besteleri olan, “Kal Yanımda" parçasıyla “Sing your Song” yarışmasından ikincilik ödülü aldılar ve yarışmada kazandıkları başarıyla yeni besteler üretmeye başladılar. Bu dönem içinde "Bitti Rüya", “Libido” ve "Yalan" gibi çok sevilen parçalarını yaptılar. Bir süre sonra yarışma döneminden tanıdıkları prodüktör Haluk Kurosman'dan gelen bir telefon ile artık emeklerinin karşılığını alacaklarına inanmaya başladılar. Beste çalışmalarına ve konserlere ağırlık veren grup Türkiye'nin dört bir yanına gidip elliyi aşkın konserle müziklerini kitlelerle paylaşmaya başladı.
İlk albümleri 14 Aralık 2004’te grupla aynı adı taşıyan “maNga” adıyla Sony Music Türkiye ve GRGDN ortaklığında piyasaya sürüldü. “Kal Yanımda “adlı parçada Kargo’nun solisti Koray Candemir, “İz Bırakanlar Unutulmaz” adlı parçada Vega grubunun solisti Deniz Akyüz, “Dursun Zaman” adlı parçada ise Göksel konuk sanatçı olarak albümde yer aldı. Dinleyicilerden gelen destekle 180.000’ i aşan albüm satışıyla Altın Plak ödülünün sahibi oldular. Ayrıca "Bir Kadın Çizeceksin" şarkısı Easports'un Fifa 2006 oyunu soundtrackine dahil edildi. İlk albüm 2006 yılında, “maNga+” adıyla çok özel ikinci bir baskısıyla yeniden yayınladı. Albümün yeni baskısı, Cem Karaca klasiği 'Raptiye Rap Rap' şarkısı ve 'Kandırma Kendini' şarkısı ile video kliplerinin olduğu hediye bir DVD ile birlikte yayınlandı. İlk albümlerinin üzerinden geçen 4 yılı aşkın süre zarfında turneler sebebiyle değişik coğrafyalara açılan maNga farklı kültürlerden insanlarla tanışarak kendisiyle daha barışık, daha samimi, daha sıcak ve biraz daha hüzünlü yeni bir dönemin içine girdi. Dünyaya bakış açıları değişen ve müzikal olarak dinledikleri de çeşitlenen grubun daha güçlü bir sounda sahip olan 2. albümleri “Şehr-i Hüzün” ün önkayıt dönemi yaklaşık 23 ay sürdü. Bu dönemin bu kadar uzun sürmesinin sebebi; büyük bir başarı yakaladıkları ilk albümün gruba getirdiği mutluluğun yanında herkesin üzerine gözardı edilmeyecek bir sorumluluk yüklemesi ve heyecanla bekleyen müzik severlerine ilk albümü aratmayacak kadar nitelikli ve nicelikli bir albüm sunabilme isteğiydi. Büyük bir özveri ile hazırlanan, maNga’nın farklılığını ve müziğinde hiçbir sınır olmadığını gösteren “Şehr-i Hüzün” albümü, 15 Nisan 2009 tarihinde GRGDN & Sony Music etiketiyle raflardaki yerini aldı.
Türkiye'yi, Eurovision 2010'da Manga grubu temsil edecek. Norveç'in başkenti Oslo'da Mayıs ayında yapılacak Eurovision 2010 için Türkiye'yi son zamanların popüler grubu Manga'nın temsil edeceği açıklandı.
Her yıl Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından seçilen temsilcimiz konusunda TRT tarafından yapılan açıklamada, 55. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek isim belli oldu. TRT Genel Müdürlüğü, bu yıl Norveç'te gerçekleştirilecek Eurovision Şarkı Yarışması finalinde Türkiye'yi temsil etmek üzere Manga ile anlaştı, denildi.

2010 Eurovision Türkiye'mizi Temsil Edecek Grup: Manga Manga Icon_cheers
billie_joe
Kerplunk
Kerplunk
billie_joe

Teşekkür : 3

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 9:33 am

Çok sevdiğim bir grup eurovision da bizi en ii şekilde temsil edeceklerine inanıyorum :D ama yine de kazanamayız komşu komşuya bize oy veren bir azerbaycan var ..bir de bazı avrupa ülkeleri onları da türkler atıyor zaten...

En son billie_joe tarafından Salı Mart 30, 2010 12:36 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
f451
Kerplunk
Kerplunk
f451

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 9:52 am

Eurovision'un suyu çıktı artık bence ... Manga yine de iyi bir sonuç alır yaa .
Şarkı güzel olmuş bence (geçen seneyi düşünürsek ...)

Bilmiyorum var mıdır izlemeyen ... BUYRUN ... :D
kakafb
39/Smooth
39/Smooth
kakafb

Teşekkür : 0

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 11:22 am

Manga dinlenmeye değer bi grup... eurovision parçaları da diğer parçaları kadar güzel olmuş ama eurovisiondan bişe beklemiyorum
castaway_gd
Dookie
Dookie
castaway_gd

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 8:21 am

Dinlediğim sayılı Türk gruplarında birisi.Dehşet severim.Eurovisiondan ben de açıkçası bir şey beklemiyorum sonuçta billie_joe'nun da dediği gibi komşu komşuya oy veriyor :D Ama şarkı güzel olmuş sözleri falan :)
f451
Kerplunk
Kerplunk
f451

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimeÇarş. Mart 10, 2010 11:30 am

Ne kadar ümitsizsiniz yaa eurovision konusunda ... :D Ya da ben mi fazla iyimserim ...? :D
Rey Degan
Dookie
Dookie
Rey Degan

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimeCuma Mart 12, 2010 5:00 am

Ben fazla beğenmedim şarkıyı.Bi de eurovisisonu her yıl izlerim ama geçen yıl izledim ve çok sıkıldım.Artık eurovision izlemek zevkli değil eskisi gibi.
f451
Kerplunk
Kerplunk
f451

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 1:27 am

Geçen sene Hadise yüzünden izlemedim eurovisionu ama iğrenç olduğunu biliyorum...(hangi akla hizmet onu koyduysalar...)

Bu şarkıda Manganın diğer şarkılarından farklı bi şey yok bence ... Ama farklı bi tarz teknik açıdan da performans iyi olur bence o yüzden umutluyum (hoş eurovisiondakilerin müzikten anladığını sanmıyorum da...)

Komşu komşuya oy veriyor kısmı tamamıyle doğru siyaset,magazin,politika,kişisel çıkar her bi halt var müzik dışında ...
.zqe
39/Smooth
39/Smooth
.zqe

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 4:40 pm

eurovision o kadar önemli değil siyasi bi saçmalık son yıllarda ya da başından beri neyse grup ki özellikle ferman muhteşem üryan geldim süper ve raptiye rap rap ı da çok iyi yorumluyolr şiddetle tavsiye edilmektedir
~ BiLLy J.
39/Smooth
39/Smooth
~ BiLLy J.

Teşekkür : 2

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimePaz Nis. 25, 2010 8:19 am

türkçe olarak dinlediğim gruplardan biri..
http://www.taylorlautnertrfan.yetkinforum.com
mJ
39/Smooth
39/Smooth
mJ

Teşekkür : 105

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 6:40 am

f451 demiş ki:

Komşu komşuya oy veriyor kısmı tamamıyle doğru siyaset,magazin,politika,kişisel çıkar her bi halt var müzik dışında ...

Manga muhteşem bir grup ama eurovision'da pek şansımız yok!
http://www.mjturklover.com
LimanVonSanders!
Moderatör
Moderatör
LimanVonSanders!

Teşekkür : 114

Kişi sayfası
Forum Tepkisi:
GreenDAy:

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 9:25 am

Eurovision sarkısı çok güzel olmayabilir ama kötü de değil bence..
Zaten o yarışmada güzel şarkılar birinci seçilmiyor ki müziğe değil politikaya bakıyorlar...
http://www.gokce.biz
.zqe
39/Smooth
39/Smooth
.zqe

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 2:53 am

artık konuşmaya gerek yok müzik kazandı =) tabi birinci de olabiilirdik ama iki de gayet iyiManga 509508
kayRa*
Kerplunk
Kerplunk
kayRa*

Teşekkür : 101

Manga Empty
MesajKonu: Geri: Manga   Manga Icon_minitimeCuma Ağus. 06, 2010 7:40 am

seviyorum Manga'yı :D
adamlar bişeyler yapıyor ya Türkiye'deki en iyi gruplardan biri.
ayrıca benim de türkçe olarak sürekli dinlediğim 2 gruptan biri olmaktadırlar kendileri :D

Manga
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-